Aerobics ANAC International Team Announcement



Congratulations to the following athletes and officials who have been selected to represent Australia at the 2019 ANAC International in Phoenix, Arizona USA 27-31 July 2019.

Aerobics Team

AG2 Individual Female
Elian Jabbour QLD, Kinetic Force Fitness

Senior Individual Female
Caitlin Shipsides        VIC, Loreto Gymnastics Club
Michaela Warren        QLD, Premier Gymnastics Club
Carissa Uno        NSW, All Starz Gymnastics and Dance

Senior Individual Male
Kenji Fujihara VIC, Loreto Gymnastics Clun

AeroDance Team

AeroDance Junior Individual Female
MacKenzie Manev NSW, PLC Sydney
Mathilda Grant VIC, Loreto Gymnastics Club

AeroDance Intermediate Individual Female
Elian Jabbour NSW, Kinetic Force Fitness
Julia Tolentino NSW, Kinetic Force Fitness
Tessa Boardman         QLD, Premier Gymnastics Club
Cara Bedford QLD, Adrenaline Aerobics and Fitness

AeroDance Intermediate Group
Breanna Goodale        QLD, Adrenaline Aerobics and Fitness
Cara Bedford        QLD, Adrenaline Aerobics and Fitness
Ella Sharland        QLD, Adrenaline Aerobics and Fitness
Kaitlin Wong        QLD, Adrenaline Aerobics and Fitness
Jessica Moten        QLD, Adrenaline Aerobics and Fitness
Penelope Allison        QLD, Adrenaline Aerobics and Fitness
Madison Loch        QLD, Adrenaline Aerobics and Fitness
Marianna Pappas        VIC, Melbourne Girls College
Amanda Kristanto        VIC, Melbourne Girls College
Jasmine Wong        VIC, Melbourne Girls College
Holly Morison        VIC, Melbourne Girls College
Evelyn Gammon        VIC, Melbourne Girls College
Lucy Rhodes        VIC, Melbourne Girls College

AeroDance Senior Individual Female
Maddie Royle        VIC, Loreto Gymnastics Club
Carissa Uno        NSW, All Starz Gymnastics and Dance
Caitlin Shipsides        VIC, Loreto Gymnastics Club
Amelia Fear        VIC, Melbourne Gym Sports

AeroDance Senior Individual Male
Tyson Martin-Durrington NSW, North Coast Gymnastics Club

AeroDance Senior Group
Amelia Fear         VIC, Melbourne Gym Sports
Caitlin Shipsides         VIC, Loreto Gymnastics Club
Claire Cheesman         VIC, Melbourne Gym Sports
Kenji Fujihara VIC, Loreto Gymnastics Club
Maddie Royle VIC, Loreto Gymnastics Club
Alexandra Tree QLD, Intensity Aerobics and Fitness
Alison Date         QLD, Intensity Aerobics and Fitness
Ashleigh Elvin QLD, Intensity Aerobics and Fitness
Eliza Tree         QLD, Intensity Aerobics and Fitness
Kaya Kurtukoff QLD, Intensity Aerobics and Fitness
Soraya Le Marshall QLD, Intensity Aerobics and Fitness

Team Management
Pam Behan Technical Director National Commission
Amy Jones Gymnastics Australia

Coaches
Jodi Sleaford         QLD, Intensity Aerobics and Fitness
Rebekah England-Hill VIC, Melbourne Gym Sports
Zoe Tisdale         WA, Independent

Judges
TBC

Congratulations once again to the above athletes and officials. Gymnastics Australia wishes you all the best on a wonderful tour of the USA.